L6R200D-190-C14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 14
Datasheet
Bel Power Solutions
In Stock: 0
19V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R200D-190-C14
DigiKey Part Number
L6R200D-190-C14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R200D-190-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 200W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
19V
Standard Number
Current - Output (Max)
10.5A
Weight
1.874 lb (850.0 g)
Power (Watts)
200 W