L6R120DM-120-C14
DigiKey Part Number
364-1602-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R120DM-120-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 108W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 108 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Applications
Medical
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
39.4" (1.00m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.50" L x 2.60" W x 1.54" H (165.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
9A
Base Product Number
Power (Watts)
108 W