L6R120D-190-C14 is available for purchase but is not normally stocked.
Phihong USA
Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
In Stock: 18
19V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R120D-190-C14
DigiKey Part Number
L6R120D-190-C14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R120D-190-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
IEC 320-C14
Size / Dimension
6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
19V
Standard Number
Current - Output (Max)
6.3A
Power (Watts)
120 W