L6R120D-150-C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 27
Datasheet
FSP Technology Inc.
In Stock: 0
Phihong USA
Phihong USA
15V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
L6R120D-150-C6
DigiKey Part Number
L6R120D-150-C6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R120D-150-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 120W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C6
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
15V
Standard Number
Current - Output (Max)
8A
Weight
1.301 lb (590.0 g)
Power (Watts)
120 W