TMR 12-2413WI
DigiKey Part Number
1951-TMR12-2413WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMR 12-2413WI
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 800mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
TMR 12-2413WI Models
Category
Power (Watts)
12 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.6 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
0.87" L x 0.38" W x 0.47" H (22.0mm x 9.6mm x 12.0mm)
Current - Output (Max)
800mA