THN 10-2423WIR
DigiKey Part Number
1951-THN10-2423WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 10-2423WIR
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 333mA, 333mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THN 10-2423WIR Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Output 2
-15V
Base Product Number
Current - Output (Max)
333mA, 333mA