PLED75W-024-C3130-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 10
Datasheet
3.13A 8 ~ 24V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
PLED75W-024-C3130-D
DigiKey Part Number
1121-1209-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLED75W-024-C3130-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 3.13A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PLED75W-024-C3130-D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power (Watts)
75 W
Manufacturer
Thomas Research Products
Dimming
Analog
Series
Features
OCP, OVP, SCP
Packaging
Box
Ratings
IP66, NEMA 6
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
DigiKey Programmable
Not Verified
Efficiency
88%
Type
Constant Current
Termination Style
Wire Leads
Topology
AC DC Converter
Size / Dimension
5.12" L x 2.33" W x 1.47" H (130.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Number of Outputs
1
Approval Agency
CE, cULus
Voltage - Input (Min)
90VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input (Max)
305VAC
Weight
1.2 lbs (544.3 g)
Voltage - Output
8 ~ 24V
Base Product Number
Current - Output (Max)
3.13A