D1LPC0100CJUMPFD-T20
DigiKey Part Number
4463-D1LPC0100CJUMPFD-T20TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1LPC0100CJUMPFD-T20CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1LPC0100CJUMPFD-T20DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1LPC0100CJUMPFD-T20
Description
RES 0 OHM JUMPER 1% 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Foil
Category
Features
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)