THS4001CDR
DigiKey Part Number
THS4001CDR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4001CDR
Description
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
EDA/CAD Models
THS4001CDR Models
Category
Voltage - Input Offset
2 mV
Mfr
Current - Supply
7.8mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
100 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
32 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
400V/µs
Gain Bandwidth Product
270 MHz
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
270 MHz