THS4001CD
DigiKey Part Number
296-1763-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4001CD
Description
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THS4001CD Models
Category
Voltage - Input Offset
2 mV
Mfr
Current - Supply
7.8mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
100 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
32 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Slew Rate
400V/µs
Mounting Type
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
270 MHz
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
270 MHz