OPA4343NA/2K5
DigiKey Part Number
296-49251-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-49251-1-ND - Cut Tape (CT)
296-49251-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPA4343NA/2K5
Description
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CMOS Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP
EDA/CAD Models
OPA4343NA/2K5 Models
Voltage - Input Offset
2 mV
Mfr
Current - Supply
850µA (x4 Channels)
Series
Current - Output / Channel
50 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
4
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Slew Rate
6V/µs
Supplier Device Package
14-TSSOP
Gain Bandwidth Product
5.5 MHz