OPA4343EA/2K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 184
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
CMOS Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-SSOP
OPA4343EA/2K5
DigiKey Part Number
296-29282-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-29282-1-ND - Cut Tape (CT)
296-29282-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPA4343EA/2K5
Description
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
OPA4343EA/2K5 Models
Voltage - Input Offset
2 mV
Mfr
Current - Supply
850µA (x4 Channels)
Series
Current - Output / Channel
50 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
4
Package / Case
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate
6V/µs
Supplier Device Package
16-SSOP
Gain Bandwidth Product
5.5 MHz