LMK61E2-312M50SIAT
DigiKey Part Number
296-43784-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK61E2-312M50SIAT
Description
SILIC OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
Detailed Description
312.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
EDA/CAD Models
LMK61E2-312M50SIAT Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
208mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
136mA
Voltage - Supply
3.3V