LMK61E2-125M00SIAT
DigiKey Part Number
296-43783-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-43783-1-ND - Cut Tape (CT)
296-43783-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK61E2-125M00SIAT
Description
SILIC OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK61E2-125M00SIAT Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
208mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD Module
Base Resonator
Supplier Device Package
6-QFM (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
136mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V