TT4-10KC8-T125-M5-500
DigiKey Part Number
1912-TT4-10KC8-T125-M5-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TT4-10KC8-T125-M5-500
Description
NTC 10K OHM 1%, B 3435, M5 RI
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Bead with Terminal
Category
B Value Tolerance
±1%
Manufacturer
TEWA Sensors LLC
B25/85
3435K
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Length - Lead Wire
18.94" (481.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Mounting Type
Free Hanging
Resistance Tolerance
±1%