XX518A3PAM12
DigiKey Part Number
5452-XX518A3PAM12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XX518A3PAM12
Description
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Proximity Sensor 2.008" ~ 20.000" (51mm ~ 508mm) IP67 Cylinder, Threaded - M18
Category
Material - Body
Plastic
Manufacturer
Telemecanique Sensors
Voltage - Supply
12V ~ 24V
Packaging
Box
Termination Style
Connector
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 65°C
Sensor Type
Ultrasonic
Ingress Protection
IP67
Sensing Distance
2.008" ~ 20.000" (51mm ~ 508mm)