T3DSOH1102-ISO
DigiKey Part Number
1133-T3DSOH1102-ISO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3DSOH1102-ISO
Description
100MHZ 1GS/S 2CH 12MPTS/CH HANDH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz Handheld Oscilloscopes USB Interface LCD - Color Display 2 Analog Channel CAT II 1000V, CAT III 600V Record, PlayBack, Save, DMM
Category
Memory Size
12Mpts
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Function
Record, PlayBack, Save, DMM
Packaging
Box
Probe Type
Passive (2)
Part Status
Active
Sampling Rate (Per Second)
1G
Type
Handheld
Input Impedance
1M - 14pF
Bandwidth
100 MHz
Rise Time (Typ)
3.5 ns
Channels
2 Analog
Voltage - Input (Max)
CAT II 1000V, CAT III 600V
Display Type
LCD - Color
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC