FN2410H-32-33
DigiKey Part Number
817-2412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410H-32-33
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 32A CHAS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 32 A 520V, 300V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
32 A
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
520V, 300V