FN2410H-25-33
DigiKey Part Number
817-2411-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410H-25-33
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 25A CHAS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 25 A 520V, 300V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
25 A
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
520V, 300V