FN2410H-100-34
DigiKey Part Number
817-2409-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410H-100-34
Description
LINE FILTER 520/300VAC 100A CHAS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 100 A 520V, 300V 250Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
100 A
Frequency - Operating
250Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
520V, 300V