FN2410-80-34
DigiKey Part Number
817-1356-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410-80-34
Description
LINE FILTER 250VAC 80A CHASS MNT
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 80 A 250V 250Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
80 A
Frequency - Operating
250Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
250V