FN2410-60-34
DigiKey Part Number
817-1355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410-60-34
Description
LINE FILTER 250VAC 60A CHASS MNT
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 60 A 250V 250Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
60 A
Frequency - Operating
250Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
250V