FN2410-32-33
DigiKey Part Number
817-1353-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410-32-33
Description
LINE FILTER 250VAC 32A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 32 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
32 A
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Single Phase
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
250V