44A0111-26-9-US
DigiKey Part Number
484-44A0111-26-9-US-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-26-9-US
Description
HK-UP DL WALLSTRND26AWG WHT FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
51 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/38 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.034" (0.86mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C