ROX3SJ3R9
DigiKey Part Number
A131578CT-ND - Cut Tape (CT)
A131578TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX3SJ3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
ROX3SJ3R9 Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)