HSA104K7J
HSA104K7J
HSA104K7J
DigiKey Part Number
A102123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA104K7J
Description
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 16W
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor
EDA/CAD Models
HSA104K7J Models
Category
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Resistance
4.7 kOhms
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
16W