HSA1047RJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
47 Ohms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor
HSA1047RJ
HSA1047RJ
HSA1047RJ
DigiKey Part Number
A102122-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA1047RJ
Description
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 16W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HSA1047RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Resistance
47 Ohms
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
16W