CRGH2512J120R
DigiKey Part Number
A126448TR-ND - Tape & Reel (TR)
A126448CT-ND - Cut Tape (CT)
A126448DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J120R
Description
RES 120 OHM 5% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2512J120R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)