CRGH2512J10R
DigiKey Part Number
A126447TR-ND - Tape & Reel (TR)
A126447CT-ND - Cut Tape (CT)
A126447DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J10R
Description
RES 10 OHM 5% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J10R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)