CSI-UFFR-300-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-UFFR-300-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-UFFR-300-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
11.811" (300.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Base Product Number
2nd Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 314
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO U.FL 3.9"
In-Stock: 1495
COAX CBL U.FL TO U.FL 7.8"