CSI-RGFI-300-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-RGFI-300-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-RGFI-300-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to RP-SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
CSI-RGFI-300-UFFR Models
Length
11.811" (300.00mm)
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Additional Resources
In-Stock: 240
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 3.9"
In-Stock: 1268
COAX CBL U.FL TO RP-SMA 7.8"