ANT-868-OC-LG-SMA
DigiKey Part Number
343-ANT-868-OC-LG-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-OC-LG-SMA
Description
868MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP SMA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LPWA Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-OC-LG-SMA Models
VSWR
2.3
Series
Return Loss
8.1dB
Packaging
Bag
Gain
0.4dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
7.620" (193.50mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz