ANT-868-CW-RAH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-RAH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-RAH-SMA
Description
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-CW-RAH-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
1.9
Packaging
Bag
Gain
0.6dBi
Termination
SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.850" (47.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
833MHz ~ 903MHz