ANT-315-CW-HW-SMA
DigiKey Part Number
ANT-315-CW-HW-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-315-CW-HW-SMA
Description
RF ANT 315MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-315-CW-HW-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
0dBi
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
4.724" (120.00mm)
Frequency (Center/Band)
315MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
304MHz ~ 325MHz