ANT-315-CW-HD
DigiKey Part Number
ANT-315-CW-HD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-315-CW-HD
Description
RF ANT 315MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-315-CW-HD Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Termination
RP-SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
RF Family/Standard
General ISM
Height (Max)
4.606" (117.00mm)
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency (Center/Band)
315MHz
Base Product Number
Frequency Range
310MHz ~ 320MHz