ANT-2.4-CW-HW-T
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-CW-HW-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-CW-HW-T
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Whip, Straight RP-SMA Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-CW-HW-T Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
3.2dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA
RF Family/Standard
Bluetooth
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
4.724" (120.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.475GHz
Applications
General Purpose
Frequency Range
2.35GHz ~ 2.6GHz