DTS24T21-16PA [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS24T21-16PA [V001] is not available
DTS24T21-16PA [V001]
DigiKey Part Number
DTS24T21-16PAV001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24T21-16PA [V001]
Detailed Description
16 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Number of Positions
16
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C