DTS20T19-11SB-3028 [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20T19-11SB-3028 [V001] is not available
DTS20T19-11SB-3028 [V001]
DigiKey Part Number
DTS20T19-11SB-3028V001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20T19-11SB-3028 [V001]
Detailed Description
11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Number of Positions
11
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C