A9BAG-2002F
DigiKey Part Number
A9BAG-2002F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9BAG-2002F
Description
FLEX CABLE - AFF20G/AF20/AFE20T
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Solder Tab 2.00" (50.80mm)
Category
Length
2.00" (50.80mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Number of Positions
20
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)