ZH150-50/30-0-SP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.969" (50.00mm) 2 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
ZH150-50/30-0-SP
DigiKey Part Number
844-ZH150-50/30-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZH150-50/30-0-SP
Description
HEAT SHRINK 0.969" METER
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Recovered Wall Thickness
0.059" (1.50mm)
Mfr
Material
Series
Color
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Part Status
Active
Shrink Temperature
150°C
Type
Shelf Life
36 Months
Shrinkage Ratio
Spool Size
98.4' (30.0m)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
1.969" (50.00mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
1.181" (30.00mm)