ZH150-3/1.5-0-SP
DigiKey Part Number
A124976-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZH150-3/1.5-0-SP
Description
HEATSHRINK .118" X 3.28' 1=1M
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 2 to 1 Black 3.28' (1.00m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.059" (1.50mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.028" (0.71mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Type
Shrink Temperature
150°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
36 Months
Length
3.28' (1.00m)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)