ZH150-3/1.5-0-SP
DigiKey Part Number
844-ZH150-3/1.5-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZH150-3/1.5-0-SP
Description
HEAT SHRINK 0.118" METER
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 2 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Recovered Wall Thickness
0.028" (0.71mm)
Mfr
Material
Series
Color
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Part Status
Active
Shrink Temperature
150°C
Type
Shelf Life
36 Months
Shrinkage Ratio
Spool Size
196.8' (60.0m)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.059" (1.50mm)