55A3121-22-9/96CS2275
DigiKey Part Number
55A3121-22-9/96CS2275-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A3121-22-9/96CS2275
Description
CABLE 2COND 22AWG WH/BLU SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White, Blue Stripe 22 AWG Braid
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.103" (2.62mm)
Series
Shield Type
Braid
Packaging
Bulk
Jacket Color
White, Blue Stripe
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Shield Material
Copper, Tinned
Wire Gauge
Shield Coverage
85%