YFF18SC1H472MT0H0N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | YFF18SC1H472MT0H0N |
Description | CAP FEEDTHRU 4700PF 20% 50V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 300mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | YFF18SC1H472MT0H0N Models |
Category | Current 1 A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Insertion Loss 30dB @ 40MHz ~ 3GHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Capacitance 4700 pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.028" (0.70mm) |
Voltage - Rated 50V |