YFF15SC1E472MT000N
DigiKey Part Number
445-16125-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16125-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16125-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15SC1E472MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 4700PF 20% 25V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF Feed Through Capacitor 25V 1 A 300mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF15SC1E472MT000N Models
Category
Current
1 A
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
30dB @ 50MHz ~ 4GHz
Capacitance
4700 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated
25V