YFF15SC1C223MT000N
DigiKey Part Number
445-16119-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16119-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16119-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15SC1C223MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 16V 0402
Detailed Description
0.022 µF Feed Through Capacitor 16V 1 A 50mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF15SC1C223MT000N Models
Category
Current
1 A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
30dB @ 10MHz ~ 4GHz
Capacitance
0.022 µF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated
16V