VLS5045EX-2R2N
DigiKey Part Number
445-174850-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174850-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174850-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-2R2N
Description
FIXED IND 2.2UH 4.7A 28.6 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.7 A 28.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS5045EX-2R2N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.4A
DC Resistance (DCR)
28.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)