VLS5045EX-220M-H
DigiKey Part Number
445-181623-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181623-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181623-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-220M-H
Description
FIXED IND 22UH 1.8A 162.5 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 162.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS5045EX-220M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
DC Resistance (DCR)
162.5mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)