SLF10145T-5R6M3R2-H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLF10145T-5R6M3R2-H |
Description | FIXED IND 5.6UH 3.2A 26.4 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 26.4mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLF10145T-5R6M3R2-H Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 26.4mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |