PHUA2010-049B-00-000
DigiKey Part Number
445-181630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHUA2010-049B-00-000
Description
SPEAKER 2.2OHM 5W TOP PORT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 Ohms General Purpose Speaker 5 W 1 kHz ~ 20 kHz Top Rectangular
Category
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Manufacturer
TDK
Power - Rated
5 W
Series
Power - Max
10 W
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Technology
Piezo
Termination
Flex Contacts
Type
General Purpose
Size / Dimension
0.787" L x 0.394" W (20.00mm x 10.00mm)
Frequency Range
1 kHz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max)
0.019" (0.49mm)
Impedance
2.2 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Efficiency - Testing
100mm